Oppia ikä kaikki -verkostohankkeen ohjausryhmä


Ohjausryhmän tehtävänä on suunnitella, organisoida ja arvioida hankkeen toimintaa sekä hyväksyä rahoituksen käyttö asiantuntijaryhmien esityksien pohjalta. Jokainen verkoston jäsen voi osoittaa jäsenen ohjausryhmään, vaihtoehtoisesti useampi koulutuksen järjestäjä voi valtuuttaa ohjausryhmään yhden jäsenen. Ohjausryhmän kokoonpano tarkistetaan vuosittain uuden hankekauden alkaessa.Ohjausryhmä valitsee keskuudestaan puheenjohtajan vuosittain uuden hankekauden alkaessa.

Ohjausryhmän puheenjohtajana 2014-2015 toimii Tiina Kauma (Tampereen II-asteen koulutus).

Hankkeen projektipäällikkö Jonna Tuovinen toimii ohjausryhmän esittelijänä ja sihteerinä.

Seuraava ohjausryhmän palaveri:

ke 17.6.2015 klo 12

Ohjausryhmän jäsenet

Sastamalan koulutuskuntayhtymä
Heikki Haavisto, vt. kehittämisjohtaja
p.
sähköposti: heikki.haavisto@sasky.fi

Lempäälän lukio
Erkki Hytönen, rehtori
p. (03) 374 4734
sähköposti: erkki.hytonen@lempaala.fi

Valkeakosken ammatti- ja aikuisopisto
Juuso Hyvärinen, kehitysjohtaja
p. 044 906 0320
sähköposti: juuso.hyvarinen@vsky.fi

Tredu (Tampereen kaupungin II-asteen koulutus)
Tiina Kauma, osaamisen kehittämispäällikkö, ohjausryhmän puheenjohtaja 2015
p. 050 577 0461
sähköposti: tiina.kauma@tampere.fi

Sastamalan kaupunki
Pekka Kares, kasvatusjohtaja
p. 5213 4301
sähköposti: pekka.kares@sastamala.fi

Tampereen aikuiskoulutussäätiö
Maria-Liisa Korolainen, hallintojohtaja
p.044 7906 340
sähköposti: maria-liisa.korolainen@takk.fi

Sastamalan koulutuskuntayhtymä
Marianne Kukko, hallintojohtaja
p.
sähköposti: terhi.paivarinta@sasky.fi

Valkeakosken kaupunki
Jorma Riikonen, kasvatus- ja opetustoimenjohtaja
p. 040 335 6200
sähköposti: jorma.riikonen@vlk.fi

Ylöjärven lukio
Jarkko Tuomennoro, rehtori
p. 050 372 1943
sähköposti: jarkko.tuomennoro@ylojarvi.fi